ევროკავშირისა და გერმანიის მთავრობის დაფინანსებით, ბავშვის ტანსაცმლის მწარმოებელმა GAFA-ს წევრმა ბრენდებმა 22-24 ივნისს მონაწილეობა მიიღეს იტალიის ქალაქ ფლორენციაში გამართულ საერთაშორისო პრესტიჟულ გამოფენაში – Pitti Immagine Bimbo 2022 :
გამოფენას ყოველწლიურად 10 000 ვიზიტორი სტუმრობს და მასში 500-მდე საერთაშორისო ბრენდი იღებს მონაწილეობას.
აღსანიშნავია, რომ ქართულმა ბრენდებმა დიდი ინტერესი და მოწონება დაიმსახურა ისეთი ქვეყნებიდან, როგორიც არის იტალია, არაბთა გაერთიანებული საემიროები, ისრაელი და ა.შ, გამოფენის მსვლელობისას შედგა არაერთი წარმატებული კოლაბორაცია, ხოლო საქართველოში დამზადებული ტანისამოსის შესახებ კი საერთაშორისო მედიაში დაიწერა.

Funded by the European Union and the German Government,, GAFA’s member baby clothing brands participated in the prestigious international exhibition – Pitti Immagine Bimbo 2022 in Florence, Italy on June 22-24 :
The exhibition is visited by 10,000 visitors each year and is attended by about 500 international brands.
It should be noted that Georgian brands have attracted great interest and approval from countries such as Italy, the United Arab Emirates, Israel, etc.
During the exhibition, a number of successful collaborations took place, and the international media wrote about Georgian-made clothing.