4-8 მაისს Mercedes-Benz Fashion Week TBILISI-ს მე-17 სეზონი ჩატარდა, სადაც ადგილობრივი და საერთაშორისო დიზაინერებმა წარადგინეს 2023-2024 წლის შემოდგომა/ზამთრის კოლექციები.
MBFW-ის საქმიანობა და მიზანია ხელი შეუწყოს ქართული მოდის განვითარებას და პოპულარიზაციას, როგორც ქვეყნის მასშტაბით, ასევე მის საზღვრებს გარეთ.
საქართველოს ტანსაცმლისა და მოდის ასოციაციამ ხელი შეუწყო კლასტერის წევრ 6 კომპანიას: Tatuna, Situationist, Ingorokva, Keburia, LYIA, KABA, მონაწილეობა მიეღო Mercedes-Benz Fashion Week Tbilisi-ზე.
პროექტის ფარგლებში იზრდება ინტერესი მოდის მიმდევართა, კრიტიკოსთა და საერთაშორისო მედია წარმომადგენელთა მხრიდან ქვეყანაში და ქალაქში მიმდინარე კულტურული და მათ შორის მოდის აქტივობების მიმართულებით.
მოდის კვირეულის ფარგლებში, გარდა ჩვენებებისა, იყო ასევე მასტერკლასები, პრეზენტაციები და პერფორმანსები, რომელიც საერთაშორისო მოდის ბაზარზე საქართველოს ცნობადობას კიდევ უფრო გაზრდის.

The 17th season of Mercedes-Benz Fashion Week TBILISI took place on May 4-8, where local and international designers presented their fall/winter 2023-2024 collections.
The goal of MBFW is to promote Georgian development and promotion, both on a global scale and beyond its borders.
Georgian Clothing and Accessories Association helped 6 cluster member companies: Tatuna, Situationist, Ingorokva, Keburia, LYIA, and KABA, to participate in Mercedes-Benz Fashion Week Tbilisi.
Within the framework of the project, the interest of fashion followers, critics, and international media representatives is growing in the direction of cultural and fashion activities taking place in the country and the city.
Within the fashion week, in addition to shows, there were also master classes, presentations, and performances, which will further increase the awareness of Georgia in the international fashion market.